ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Димовски: Законот за Советoт на ЈО требаше да се носи со Бадинтерово мнозинство

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вечерва на Фејсбук објави дека Законот за Советoт на јавни обвинители требаше да се гласа со Бадинтерово...

Димовски до Адеми: До кај стигнаа командантите на ДУИ, да ве рекетира Боки 13, и Зекири да ви ’ржи

Откако Џевад Адеми од ДУИ на собраниската говорница рече дека „мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат, додека жена го брани името Република Македонија“,...

Димовски: Немојте да манипулирате со датумот, ние датум не добиваме ниту во март

Илија Димовски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ денеска на расправата за законот за ЈО, им порача на пратениците на независната група на ВМРО-ДПМНЕ им...

Димовски запраша: Зошто да не оставиме експерти да го напишат законот?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на прес конференција истакна дека констатирано е дека кога политичари прават закон за Јавно обвинителство, го има...