ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Три нови разговори на Јутјуб меѓу Јанушев и Јанакиески

Во три нови разговори кои денеска беа објавени на Јутјуб каналот од „Обнова на режимот“ наводно се слуша како носителот на листа...

Нови снимки на Јутуб, Игор Јанушев и Миле Јанакиески договараат уништување на документи

Наводни снимки од телефонски разговори меѓу носителот на листа на ВМРО ДПМНЕ во 4 ИЕ Игор Јанушев и поранешниот министер за транспорт...

Дали Мицкоски прифатил избори на 8-ми јули?! – ВМРО-ДПМНЕ негира, но свој предлог нема

Роковите за избори на 5-ти јули почнуваат да течат. Нема вонредна состојба, а владата ги задолжи со уредба Министерството за внатрешни работи,...

Јанушев: Пендаровски да ја продолжи вонредната состојба, да не потпаѓа под притисоци на Заев

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска побара од претседателот Стево Пендаровски да ја продолжи вонредната состојба, и да не потпаѓа под...

Јанушев: Можам децидно да кажам дека избори на 5 јули нема да има

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во отвореното студио на ТВ24 истакна дека ситуацијата е алармантна поради пандемијата од ковид-19 и институциите...

Игор Јанушев со негативен тест на коронавирус

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ, кој бил во дебатна емисија заедно со Мухамед Зекири на Телевизија 24, има негативен тест на коронавирус.

Јанушев: Заев пред камери со раката на срце, а зад камерите го навредува сопствениот народ

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција денеска се осврна на вчерашните „бомби“ во кои се слуша гласот...

Јанушев: СДСМ и Заев имаат листа за пораз со истрошени и компромитирани кадри

Изборот на носители на листи и листата за пратеници на престојните избори, ги коментираа од ВМРО-ДПМНЕ, поточно од генералниот секретар Игор Јанушев....

Јанушев за ТВ21: Зоран Заев е виновникот за се што се случува во државава

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев за ТВ21 истакна дека во бомбите на Антонио Милошоски се видело оти лидерот на СДСМ Зоран...

Преговара ли БЕСА со ВМРО-ДПМНЕ? Јанушев: Можеби

На прашањето од Анета Додевска, дали можеби БЕСА преговара со ВМРО-ДПМНЕ, откако од таа партија се изјаснија дека не преговараат со СДСМ,...

Јанушев: Спин и лажна вест е дека Елизабета Канчевска – Милеска се враќа во ВМРО-ДПМНЕ

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ ја коментираше и шпекулацијата за враќањето на Елизабета Канчевска - Милеска назад во партијата.

Муслиу: Убеден сум дека во март добиваме датум; Јанушев: Дај Боже!

Аналитичарот Алберт Муслиу вечерва на ТВ21 рече дека е убеден дека земјава во март ќе добие датум за почеток на преговорите со...