ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Дурловски ја почна кампањата од Битола

Носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски денеска се обрати до граѓаните и посочи дека му е особено чест што кампањата за...

Кандидатот за пратеник Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ тврди дека добивал закани од советник на Зоран Заев

Поранешниот директор на МОБ и актуелен кандидат за пратеник Игор Дурловски на својот Фејсбук профил пишува дека после бројните напади кон него...