ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Затвореник на КПУ „Идризово“ починал на скопските клиники

Во текот на вчерашниот ден, затвореник од Тетово од КПУ „Идризово“ починал во комплексот клиники „Мајка Тереза“. – Вчера...

Наскоро судење и во Идризово – во затворот изградена најголемата судница во државата

Со поддршка на Европската Унија во рамките на ИПА акциската програма “Поддршка на Секторот Правда“, изградена е најголемата судница во државата во...

Реконструкција на затворите во Идризово и во Битола со средства од ЕУ

Вчера делегација од Европската Унија во Република Северна Македонија, присуствуваше на комплетирање на два проекти како поддршка за судскиот сектор во земјава....

Карантин и за новодојдените во затворите – јадел живи компири, па лажирал дека има температура од коронавирус

Три лица кои се екстрадирани по претходно објавена потреница, заршија во карантински затвор на државната клиника во Скопје. Еден...

Хигиена во затворите во време на пандемија – Хелсиншки комитет: Нема соодветен план за одговор

Вака пристигнува лебот во затворот „Идризово“. Во кутии оставени на под и незавиткан во ќесе или хартија. Оние што...

Еден затвореник од Идризово тестиран на коронавирус, тестот е негативен

Кај еден затвореник од Идризово е извршено тестирање за коронавирус, бидејќи имал симптоми. Тестот е негативен, а утврдено е дека станува збор...

Мојсоски: Во Идризово нема никакви индикации за коронавирусот, секој нов затвореник се става во изолација

Тројца лекари и четири медицински сестри се задолжени во моментов за здравствената состојба на над 1150 затворениците во најголемиот затвор во Северна...