ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Вечерва во „ЕУКлик“ зборува евроамбасадорот Самуел Жбогар за помошта на ЕУ за Македонија

Вечерва во 21:30 часот ново издание на „ЕУклик“ на ТВ21. Гостин ќе биде евроамбасадорот Самуел Жбогар. Ќе зборува за помошта на Европската...

Абдулсамед Шабани во ЕуКлик: Апелирам старите работи од домовите да не се фрлаат во и околу контејнерите

Директорот на ЈП Комунална Хигиена Абдулсамед Шабани во ЕуКлик вечерва на ТВ21 апелираше до граѓаните да не се фрлаат старите работи од...

Аслани: ЕУ донираше 4 милиони евра, САД преку УСАИД помогнаа на Македонија со 1,1 милион долари во справување со Ковид-19

Арменд Аслани, заменик министерот за здравство во ЕуКлик објаснува од каде стигнала помош за Македонија во справување со коронавирусот.

Арменд Аслани во ЕуКлик: Во Дебар и во Центар Жупа ќе бидe тестиранo 20-30% од населението

Заменик министерот за здравство Арменд Аслани, вечерва е гостин „он-лајн“ во ЕуКлик на ТВ21. Тој за мерките превземени во Дебар и Центар...