ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Силен земјотрес во Турција

Земјотрес со интензитет од 5,9 степени според Рихтерова скала попладнево го погоди источниот дел на Турција, соопшти Европскиот сеизмолошки институт.