ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Села: Многу градови немаат епидемолог, тоа покажува колку сме ние подготвени за коронавирусот

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека многу градови немаат епидемолог, а тоа...