НАЈНОВА ВЕСТ

Потврдени 52 нови случаи на ковид 19, починати 4 лица – вкупната бројка на...

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 30 оздравени пациенти во: Скопје-16, Тетово-10, Велес-1, Охрид-2, Кратово-1.
Tag Results:

2

ВИДЕО: Американски и грчки борбени авиони го прелетаа Скопје

Два американски бомбардери Б-1, придружени од 4 ловци Ф-16, денеска прелетаа над Скопје за да го честитаат македонското членство во НАТО.

Решенија за изолација добиле 368 лица во изминатото деноноќие

На 368 лица им се издадени решенија за изолација, а 47 лица потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие (28/29...

„5. јули можен датум за избори“, ДУИ посредник помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

5 јули е можниот датум за одржување предвремени парламентарни избори. Вака изјави Бујар Османи од ДУИ. Според него разликите меѓу партиите се...

Бузаку: Разрешувањето е подготвено сценарио – Реџепи и Фетаху купиле станови со пари на ИВЗ?

Поглаварот на Исламската верска заедница е разрешен, но кој е неговиот наследник Шаќир Фетаху и како е можно поглаварот на ИВЗ да...

Породилното отсуство продолжува да важи до завршувањето на времените мерки

Министерството за здравство информира дека согласно уредбата со законска сила донесена од Владата на Република Северна Македонија, породилното отсуство продолжува да важи...

Вонредната состојба ќе се продолжи? Спасовски не ја промени уредбата, ВМРО-ДПМНЕ се заканува со бојкот на изборите

Со завршувањето на вонредната состојба, продолжуваат сите изборни активности, изјави техничкиот премиер, Оливер Спасовски. Тој ја отфрли можноста за одложување на изборите...

Чулев за случајот со Мицкоски: „Се вештачи камерата од теретаната, никаде не стои дека вршел притисок врз истрагата“

За прв пат пред камера, Наќе Чулев во ТВ21 објасни за случајот Мицкоски. Тој рече дека има истрата за случајот на лидерот...

Политички или епидемиолошки одлуки?! – Ја анализираме состојбата пред и по укинувањето на полицискиот час

Пред 65 денови беше воведен за прв пат полициски час на целата територија. Бројот на новозаразени од коронавирус тогаш се движеше од...

Четири новозаразени текстилни работнички во Штип

Бројот на заразени текстилни работнички во Штип се зголеми, откако денеска се регистрираат четири нови случаи на вработени во конфекцијата, која од...

„Почнуваме со АфтерКовид party…Afterwork“ – дали ова е во ред?

На социјалната мрежа Фејсбук, креирани се и првите настани откако Владата донесе одлука од четврток да се отворат угостителските објекти.

Јуни или јули? Чекаме датум… – Тимови на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ работат на приближување на разликите за датум

Во пораките кои секојдневно ги упатуваат политичките партии, посочуваат дека здравјето на граѓаните е приоритет за нив. И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ неколку...

Заврши седницата на кризниот штаб, Владата во 16 часот ќе одлучува дали ќе се укине или намали полицискиот час

Заврши седницата на Кризниот штаб, а за во 16 часот е закажана и владина седница, дознава ТВ21. На седницата...