СЗО: Во последните 24 часа регистрирани најмногу новозаразени од почетокот на пандемијата

НАШ ПРЕДЛОГ

„Сè уште е замрзнат имотот на ВМРО-ДПМНЕ и не знам која друга партија во Европа е во слична ситуација“, рече Мицкоски

На прашање на ТВ21 дали имотот на ВМРО-ДПМНЕ и натаму е замрзнат, одговори Христијан Мицкоски во „КликПлус“....

Мицкоски: Правилото победник со победник повеќе не важи!

Се чини дека праксата оваа година ќе биде прекината, бидејќи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христина Мицкоски вечерва во...
- Реклама -

Во последните 24 часа во светот се регистрирани 106.000 нови случаи на заразени со коронавирусот, што е најголем дневен пораст на заразени од почетокот на пандемијата.

Ова денеска го соопшти генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Аданом Гебрејесус.

- Реклама -

Тој додаде дека две третини од тие случаи се регистрирани во четири земји.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Правилото победник со победник повеќе не важи!

Се чини дека праксата оваа година ќе биде прекината, бидејќи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христина Мицкоски вечерва во Клик Плус на ТВ21 најави...

„Мојот мотив е да им кажам на граѓаните дека може поинаку, затоа не ветувам многу, ако погрешам од незнаење ќе се извинам“, рече Мицкоски

„Може поинаку, и тоа е мојот мотив да им кажам на граѓаните. Затоа не ветувам многу, а ако погрешам од незнаење, ќе...

„Чувството на граѓаните е дека политичарите не успеваат да го исполнат она што го ветуваат“, рече Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во Клик Плус на ТВ21 рече дека чувството на граѓаните е дела политичарите не ги исполнуваат...

Мицкоски: Утре сакам да се постигне датум за избори и оваа тригодишна пандемија на Заев да заврши, но кога имаме троцифрена бројка на новозаразени...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одново со коментар околу датумот за избори. И тој посакува побрзо да се најде решение за датумот,...