Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ објаснува каква е ситуацијата во МИОА

НАШ ПРЕДЛОГ

Ново рочиште за „Монструм“, сведочат Јанкуловска и Ахмети (ВИДЕО)

Денеска е закажано ново рочиште за случајот „Монструм“ за убиствтото кај Смилковско езеро.

Дневен хороскоп за петок (21. февруари 2020)

ОВЕН Работа: Очекувајте понуда за соработка со странство. Поволен ви е денот за нови...

Турска државјанка осомничена за обид за убиство во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против државјанка...

Дафина Стојаноска е гостин во вториот дел на EUclick вечерва во ТВ21. Таа рече дека ситуацијата во МИОА е кататстрофална.

Целата изјава:

- Реклама -

LIVE NEWS

Османи по сведочењето за „Монструм“: Очекувам транспарентен судски процес и одлука врз основа на фактите и доказите

Денеска во улога на сведок за случајот „Монструм“ беше и вицепремиерот Бујар Османи, кој за време на...

Тетовка пријавила малтретирање, закани по живот и повреди од сопругот

Педесетгодишна тетовка вчера (20 февруари) во 15 часот и 10 минути, во СВР Тетово пријавила дека дента околу 14 часот и...

Турска државјанка осомничена за обид за убиство во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против државјанка на Република Турција со привремен...

Русковска: Обвинетите од 27 април имаат предложено преку 300 сведоци секој од нив

Обвинителката Вилма Русковска по првото рочиште за организаторите на 27 април, кое се одложи поради тоа што одбраната побара увид во доказите,...

Руски државјанин со украдено возило и два гасни пиштоли фатен на „Табановце“

На 20.02.2020 во 09.50 часот на Граничниот премин „Табановце“, при извршена контрола на А.Б.(32) од Русија, со место на живеење во Р.Германија,...
- Реклама -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com