Српската Народна партија го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

НАШ ПРЕДЛОГ

На Ќафасан уапсени двајца македонски државјани барани со меѓународна потерница

На граничниот премин Ќафасан, кај Струга, на албанска страна, уапсени се двајца македонски државјани, барани со меѓународна потерница, со...

Голем пожар избувна на депонијата кај Добрашинци

Денес напладне голем пожар избувна на депонијата кај селото Добрашинци во која се одлага отпадот од општините...

РКЕ: Неточни и неосновани тврдењата дека поскапувањето на струјата ќе ја зголеми цената на останатите производи

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)  ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека...

Српската Народна партија денеска соопшти дека ќе поднесе тужба против претседателот на Србија, Александар Вучиќ, поради воведување полициски час и ограничувања на слободата на движење на граѓаните.

- Реклама -

– Вучиќ прогласи победа над короната, а сега повторно не заклучува сите во куќен притвор и има намера да ја наметне одговорноста кон граѓаните на Србија по којзнае кој пат. Тој ги заведе граѓаните и ги загрози нивните животи со неговите лажни избори, се наведува во соопштение на Народната партија.

- Реклама -

Тие ги повикаа симпатизерите утре попладне да протестираат против воведувањето на полициски час.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Голем пожар избувна на депонијата кај Добрашинци

Денес напладне голем пожар избувна на депонијата кај селото Добрашинци во која се одлага отпадот од општините Струмица и Василево.

РКЕ: Неточни и неосновани тврдењата дека поскапувањето на струјата ќе ја зголеми цената на останатите производи

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)  ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија...

Истражување: Во Италија шестпати е поголем бројот на заразени лица со Ковид-19 од официјалната статистика

Постои веројатност и до шестпати повеќе луѓе од официјалниот број да бидат заразени со Ковид-19 во Италија, се наведува во истражувањето објавено...

Мицкоски: Ги почнуваме разговорите за формирање нова влада, но не по секоја цена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека во следните денови ќе имаат средби со партиите кои освоија пратенички места за евентуално формирање...