Срна живее со фамилија во кичевското село Белица (ВИДЕО)

Интересна предновогодишна приказна ни доаѓа од кичевското село Белица. Срна живее заедно со луѓе, со фамилија која секојдневно се грижи за ова животно, и го чува со многу љубов.

Оваа грижлива фамилија срната ја нарекле Бамби, по популарниот цртан филм на „Волт Дизни“.

Еве низ две видеа како изгледа животот на срната во домашни услови.

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!