Спасовски: 100.000 граѓани ќе добијат ваучер за домашен туризам

НАШ ПРЕДЛОГ

Филипче: Ова е Клиничкиот центар вечерва, со нов лик, да го чуваме уреден

Министерот за здравство Венко Филипче на својот „Фејсбук“ објави фотографии од изгледот на Клиничкиот центар.

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: НАСА испраќа астронаути до меѓународната вселенска станица

НАСА и Спејсикс ги испраќаат астронаутите Роберт Бехенкен и Даглас Харли до Меѓународната вселенска станица.

Претседателот на Владата Оливер Спасовски на денешната прес конференција истакна дека и 100.000 граѓани ќе добијат ваучер за домашен туризам во вредност од 6.000 денари и платежна картичка во вредност од 3.000 денари.

„Граѓаните ќе можат да се одморат и да летуваат дома, а со тоа ќе го зајакнеме домашниот туризам. Со оваа мерка се опфатени сите вработени граѓани што примаат нето плата помала од 15.000 денари и немаат други приходи. Ваучерот може да се користи во домашните хотели и други сместувачки капацитети, додека со платежната картичка поттикнуваме купување на домашни производи и услуги“, посочи Спасовски.

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на премиерот Спасовски за третиот пакет економски мерки

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на премиерот Спасовски за третиот пакет економски мерки

Gepostet von TV21 am Sonntag, 17. Mai 2020

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова означува нова ера на патувањата...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: НАСА испраќа астронаути до меѓународната вселенска станица

НАСА и Спејсикс ги испраќаат астронаутите Роберт Бехенкен и Даглас Харли до Меѓународната вселенска станица. Настанот може да...

Тежок живот во уште потешки услови, домаќинот болен и не може да му помогне на семејството

Доволно е само еднаш да ја погледнеш куќата за да ја разбереш маката на ова семејство. 7-членото семејство Метовски...

Нови 14 дена вонредна состојба – ако лидерите не се договорат за изборен датум, ќе интервенира државата

Почнувајќи од утре, Северна Македонија во наредните 14 дена ќе биде во вонредна состојба. Претседателот Стево Пендаровски го усвои предлогот на Владата...