Сончево со мала до умерена облачност – температурите до 32 степени

НАШ ПРЕДЛОГ

Се дискутира за отворање на границите – Хасани: Наскоро на кафе во Приштина без ПЦР тест

„Наскоро, кафе во Приштина! #без ПЦРтест“ Ова е денешниот Фејсбук статус на заменик министерот...

Бошњаците го слават 28-ми септември – нераскинлив дел од мултиетничка Македонија

Денеска е 28-ми септември, посебен ден за Бошњаците. Со измена на законот за празниците...

Гордана Јанкуловска веќе спроведена во КПУ – Идризово

Гордана Јанкуловска, како осудена со четири години затвор во случајот „Тенк”, веќе е спроведена во КПУ-Идризово.
-Реклама-

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во југозападните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15, а максималната ќе достигне од 27 до 32 степена.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност, попладне со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 30 степени.

- Реклама -

Во петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен северен ветер, а во јужните делови ќе има услови за крткотраен локален дожд. Потоа следува период на стабилно време со пониски утрински температури.

Регистрирани 48 нови случаи на коронавирус, починаа четири лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19 во:...

Светските лидери бараат прекин на судирите во Нагорно Карабах

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД ќе се обидат да го запрат насилството што изби меѓу Ерменија и Азербејџан.

Нема одлука за укинување на ПЦР тестови – Хасани: Дискутираме, но Комисијата нема конечна одлука

Комисијата за заразни болести на денешната седница дискутираше за укинувањето на ПЦР тестови за државјаните на земјите од регионот, но сѐ уште...

Нови ограничувања во Париз и уште 11 француски градови поради епидемијата

Во Париз и 11 други француски градови кои се сметаат за епидемиолошки високоризични, од денеска ќе стапат во сила нови рестриктивни мерки, кои ќе...

Во Велика Британија нови рестриктивни мерки

Британската влада има намера да воведе целосен карантин во поголемиот дел од северна Велика Британија, а варојатно и во Лондон, со цел...