Словенија втора го ратификуваше протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО

По Грција како прва земја, денеска на вонредна седница Словенија го ратификуваше протоколот за членство во НАТО на Република Северна Македонија.

На вонредната седница денеска обраќање имаше и претседателот на Собранието, Талат Џафери кој е во официјална посета на Словенија.

Следна земја која треба да гласа за ратификација е Албанија, каде веќе на комисија доби зелено светло, а на седница треба да се најде в четврток.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Колку сте задоволни од услугите на лизинг компаниите?

View Results

Loading ... Loading ...