ИЗБОРИ

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: НАСА испраќа астронаути до меѓународната вселенска станица

НАШ ПРЕДЛОГ

Мирно се одвиваат протестите пред српскиот Парламент

 Протестите кои се одржуваат вечерва пред српскиот Парламент засега се одвиваат мирно и без поголеми тензии.

Граничните премини повторно празни – државјаните на Косово се враќаа назад

Поради одлуката за ПЦР тест за државјаните на Косово, на Блаце имаше малку автомобили. Во нашата земја...

ВИДЕО: Немири на плоштадот во Атина против новиот закон за собири

Инциденти се случија вечерва на протестот пред грчкиот Парламент во Атина, каде пратениците треба да изгласаат нов...
- Промо -

НАСА и Спејсикс ги испраќаат астронаутите Роберт Бехенкен и Даглас Харли до Меѓународната вселенска станица.

Настанот може да се следи во живо официјалниот профил на НАСА.

Првиот обид за лансирање беше откажан на само 17 минути пред полетувањето поради лошите временски услови.

- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Граничните премини повторно празни – државјаните на Косово се враќаа назад

Поради одлуката за ПЦР тест за државјаните на Косово, на Блаце имаше малку автомобили. Во нашата земја без проблем влегуваа автомобили со...

ВИДЕО: Немири на плоштадот во Атина против новиот закон за собири

Инциденти се случија вечерва на протестот пред грчкиот Парламент во Атина, каде пратениците треба да изгласаат нов закон за штрајкови и демонстрации.

Почнаа граѓанските собири во Белград и други градови низ Србија (видео)

 Во неколку српски градови, Белград, Нови Сад, Врање и Чачак почнаа да се собираат граѓани, кои трет ден по ред излегуваат на...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 12.259,485 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 554,072, а оздравеле 7.127,591лица.