Силно невреме во Мостар

НАШ ПРЕДЛОГ

Адеми: Проблеми со платформата за учење имаше и во други земји

Поранешниот министер за образование, Арбр Адеми беше гостин во „10МИНУТИ“ на ТВ21. Тој покрај учебната година, кажа...

Зошто образовниот процес доцнеше 1 месец? Одговара Адеми во „10 минути“

Во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, гостин беше екс министерот за образование, Арбр Адеми.

Кога на кафе во Приштина без ПЦР тест?! Поделеност меѓу владините министри за отворање на границите

„Граѓаните постојано бараат да се отворат границите, а политичарите дебатираат, некои сметаат дека се уште е рано,...
-Реклама-

Во попладневните часови Мостар е погоден од силно невреме, а голема количина дожд и силен ветер им создадоа проблеми на жителите на градот на Неретва.

Според Кликс.ба, пороен дожд проследен со грмотевици, го погодил градот, при што многу улици се под вода, додека силен ветер ги крши гранките на дрвјата.

- Реклама -

Федералниот хидрометеоролошки завод (ФХМЗ) објави дека во текот на денот се очекува претежно облачно време низ цела Босна и Херцеговина, а издаден е жолт метеоролошки аларм за цела држава. 

ВЕСТИ ВО 19:30

#21LiveNews

#21LiveNews 19:30 Вести на македонски јазик | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Летачки костим за побрза итна помош (видео)

 Болничари тестираат нов вид брза помош во изолираната област Лејк Дистрикт во северна Англија. Се работи за летачки костим со којшто лекарот...

ВИДЕО: „Нема правда нема мир“ – штедачи во Еуростандард банка на протест пред Собрание

„Лопови“, „Нема правда нема мир“, „Вратете ги парите“, „Која е следна банка?“ се само дел од паролите кои може да се видат...

Рот – Димитров: С.Македонија ги исполни условите, пристапните преговори треба да почнат што побргу

Германија очекува до крајот на нејзиното претседавање со ЕУ да биде одржана првата Меѓувладина конференција и да почнат пристапните преговори со С.Македонија,...

Папата одби да го прими Помпео на аудиенција

Папата Франциск одби да го прими на аудиенција државниот секретар на САД, Мајк Помпео, јави Би-Би-Си. Државниот секретар на...

Приведен разбојник што се обидел да ограби аптека во Скопје

На 30.09.2020 во 01.35 часот пред аптека на бул.В.С.Бато во Скопје бил приведен А.В. (22) од Кавадарци, кој се обидел да изврши...