Швајцарски власти: При влез самоизолација за лица од 29 држави

НАШ ПРЕДЛОГ

Тетово: Опожарени возила на ЕВН – Османи: Приведувањето е поради фејсбук објава

Поради тоа што вчера по полноќ две возила на ЕВН биле опожарени, полицијата го лишела од слобода...

Протести против поскапувањето на струјата во Кичево

На градскиот плоштад во Кичево денеска се одржа мирен протести против поскапувањето на струјата.

Косово ги отвора границите кон Македонија, Албанија и Србија

Владата на Косово на денешната попладневна седница одлучи „да ги отвори државните граници на Република Косово“ со...

Швајцарската Влада објави список со 29 земји чии граѓани ќе треба да се регистрираат кај надлежните органи на таа држава по пристигнувањето и да одат во самоизолација со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.

- Реклама -

На списокот се наоѓаат САД, Шведска, Бразил, Русија, Белорусија, Северна Македонија и други, што се оценети како земји со висок ризик на зараза.

- Реклама -

Патниците кои биле во тие земји во претходните 14 дена, мораат да ги известат швајцарските власти при пристигнувањето и да одат во карантин во рок од 10 дена, соопшти швајцарската Влада.

- Реклама -

Списокот на држави, како што се наведува, постојано ќе се ревидира со оглед на развојот на ситуацијата.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Протести против поскапувањето на струјата во Кичево

На градскиот плоштад во Кичево денеска се одржа мирен протести против поскапувањето на струјата. На протестот беа вклучени поголемиот...

Косово ги отвора границите кон Македонија, Албанија и Србија

Владата на Косово на денешната попладневна седница одлучи „да ги отвори државните граници на Република Косово“ со Северна Македонија, Албанија и Србија, јави...

🔴 [ВО ЖИВО] Протест во Тетово

Во Тетово попладнево е организиран масовен протест против поскапувањето на струјата. Во продолжение следете го протестот во живо на...

Костовски: Сценариото се спремало – тие кои знаеле дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а тие кои знаеле од Народната...