Што претставува ин-витро оплодување или дете од епрувета?

Ин витро фертилизацијата претставува начин на едно био потпомогнато оплодување, каде природни се и машките и женските полови клетки. Оплодувањето се изведува во надворешни, лабораториски услови, објаснува д-р Славејко Сапунов во Урбан Таг.

Погледнете ја целата емисија:

Урбан Таг – д-р Сјавејко Сапунов, Ин витро оплодување

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!