Шкупи ќе игра во Првата кошаркарска лига и покрај задоцнетата котизација

Фото: Гол.мк

Денеска во кошаркаската федерација на Македонија, беа извлечени двојките за првото коло од новата сезона во Првата лига.

Во неа ќе настапува и тимот на Шкупи, со одлука на Здружението на прволигаши кое го прифати нивното барање за играње во Првата лига, и покрај задоцнетата уплата за котизација.

Двојки за 1. коло

АВ Охрид – Работнички

Блокотехна – МЗТ Скопје

Пелистер – Фени Индустри

Гостивар – Кожув

Вардар – Куманово

Шкупи слободен

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!