Шкендија нов лидер во ПМФЛ

НАШ ПРЕДЛОГ

Државен завод за ревизија: Дел од надоместоците на СЈО биле незаконски исплатени во износ од 4,6 милиони евра

Државниот завод за ревизија констатирал дека во Специјалното јавно обвинителство износот на исплатените додатоци за 2015 година го надминува...

Приведен маж од гостиварско по потерница за затворска казна од шест години

На 29.09.2020 полициски службеници од Одделението за крим полиција го приведоа С.А. (34) од с.Ломница, кој со...

Утре Дебар и Центар Жупа седум часа без вода

Општините Дебар и Центар Жупа, кои со вода за пиење се снабдуваат од водоводот Росоки-Дебар, утре, (30...
-Реклама-

Екипата на Шкендија се искачи на првата позиција на табелата во Првата македонска фудбалска лига. Ова е епилогот по двете денешните средби од петтото коло на кои Шкендија ги освои бодовите во Струмица, додека Струга Трим Лум му го нанесе првиот пораз на Силекс.

Резултати:
Беласица – Шкендија 0:3
Струга Трим Лум – Силекс 2:0.

- Реклама -

Утре играат:
Борец – Академија Пандев
Пелистер – Македонија ЃП
Ренова – Работнички
Вардар – Шкупи.

Води Шкендија со 11 бода, Силекс има 10, Шкупи 10 и натпревар помалку, Струга 7

Дневен хороскоп за вторник (29. септември 2020)

ОВЕН Работа: Не се откажувате од своите идеи дури кога и колегите даваат објективни забелешки.

Извештај на ИЈЗ за период 21-27.09.2020: Намалување на бројот на новозаболени и починати лица, зголемување на бројот на оздравени

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 21 до 27 септември...

Регистрирани 112 нови случаи на ковид 19, починати се 8 лица, оздравени се 159 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во:...

Филмскиот фестивал Џифони се одржува под посебен протокол

Гости во вчерашната емисија „Урбан таг“ на ТВ21 беа извршниот директор на фестивалот Дарко Башески и програмскиот директор Деа Тембо Крстевска.

Во светот починаа над еден милион луѓе од последиците на Ковид-19

Бројот на починати во светот од новиот коронавирус денеска надмина еден милион лица, пробивајќи ја новата психолошка граница во пандемијата што ја...