Шилегов: Очекуваме следната недела да се отвори „Лајка“

НАШ ПРЕДЛОГ

Нова видео снимка од катастрофата во Бејрут – граѓаните гледале час, а потоа следувала јака експлозија

Нова снимка која го покажува страшниот момент на експлозијата во Бејрут се појави на интернет.

Пронајдени 94 мигранти во товарно возило на патот Радовиш-Штип – возачот и сопатникот во бегство

На 08.08.2020 околу 21,30 часот на регионалниот пат Радовиш-Штип, крстосница за Неготино при сообраќајна контрола од полициски...

Во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два...

 Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска соопшти дека имале мал застој во доопремувањето на стационарот „Лајка“ поради вонредните состојби и епидемијата.

- Реклама -

– На крај сме таму, се заврши со целосно опремување, деновиве треба да имаме надворешно уредување на целиот тој локалитет и негово уредување. Очекувам следната недела конечно тој капацитет да го ставиме на располагање на граѓаните на Скопје, рече Шилегов на прес-конференција одговарајќи на прашање во однос на стационарот.

- Реклама -

Тој вели дека имајќи ја предвид и програмата што ја имаат очекува за неполна година дека стратешки ќе се реши проблемот со бездомните кучиња во градот. 

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Пронајдени 94 мигранти во товарно возило на патот Радовиш-Штип – возачот и сопатникот во бегство

На 08.08.2020 околу 21,30 часот на регионалниот пат Радовиш-Штип, крстосница за Неготино при сообраќајна контрола од полициски службеници од СВР Штип било...

Во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица...

Светските лидери денеска одлучуваат за помош за Либан

На иницијатива на францускиот претседател Емануел Макрон и ОН, светските лидери ќе одлучат денеска, на петтиот ден по катастрофалната експлозија во Бејрут,...

Казнети 423 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани...