Села: Бараме регионални центри во секоја општина, за да се справиме полесно со Ковид-19

НАШ ПРЕДЛОГ

Пендаровски ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика

Претседателот Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика.

Почина жената која ја откри аферата на Бил Клинтон и Моника Левински

Американската државна службеничка Линда Трип која ја откри секс аферата меѓу Бил Клинтон и Моника Левински, почина...

Дебар шести ден без новозаразени од коронавирусот

Во Дебар денеска е шести ден како нема новодијагностицирани со Ковид-19, според податоците на Министерството за здравство.

Зијадин Села во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека бараат регионални центри во секоја општина, за полесно да се справиме со Ковид-19.

„Мислам дека во оваа кризна ситуација да има регионални центри во секоја урбана општина, само така ќе се менаџира и ќе почне да функционира здравствениот систем“, порача тој.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Пендаровски: Во иднина ќе се соочиме со менталните последиците од коронавирусот

Психологот Мирослав Пендароски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека во иднина ќе се соочиме...

„Симптомите на коронавирус кај деца и возрасни може да бидат сосема различни“, вели Софијанова

Докторката Аспазија Софијанова за „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека симптомите на коронавирусот кај деца и возрасни може да бидат сосема различни....

Нова жртва на коронавирусот во Косово, вкупно седуммина починати

Министерството за здравство на Косово вечерва објави дека уште едно лице заразено од Ковид-19 почина на Инфективната клиника при Клиничкиот и универзитетски...

Софијанова: Не се очекува коронавирусот да прави компликации кај новороденчињата

Докторката Аспазија Софијанова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека не се очекува коронавирусот да направи компликации кај новороденчињата.

„Тешко е самоизолацијата да се помине во стан, јас сум во куќа и секој ден си работам во дворот“, раскажува доктор Аголи кој го...

Излекуваниот доктор Арбен Аголи во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека тешко е самоизолацијата да се помине во стан.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com