Се тресеше цело студио: Земјотресот во Турција во живо сред емисија (ВИДЕО)

НАШ ПРЕДЛОГ

Термини за изнесување на кучињата миленичиња за време на забраната за движење

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор...

Тачи поднесе кривична пријава против градоначалникот на Митровица поради закана со братоубиство

Претседателот на Косово Хашим Тачи поднесе денеска кривична пријава против градоначалникот на Митровица Агим Бахтири, поради неговата...

Состојба со Ковид-19 до 17 часот

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.289.820 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати...

Локална телевизија во Елазиг имаше дебата додека се случи земјотресот со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала. Сите соговорници за момент застанаа и го чекаа земјотресот да помине, а видливо беше дека добро се тресеше.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, му се влошила состојбата

Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега откако неговата состојба дополнително се влошила, соопштува Даунинг стрит.

Османи: Доколку МЗ побара, спремен сум да работам како лекар во било која болница

Вицепремиерот Бујар Османи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека на инфективната клиника уште 1-2 дена има капацитет за пациенти,...

Термини за изнесување на кучињата миленичиња за време на забраната за движење

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот...

Тачи: Да бев премиер, ќе имаше 24 часа полициски час

Претседателот на ДПА Мендух Тачи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека доколку тој бил премиер, во државава ќе имало...

Почина полицаец од Куманово, се утврдува дали причината е коронавирус

Педесет и две годишен пиолициски службеник од Куманово попладнево починал, а се утврдуваат точните причини за смртта. Градоначалникот, Максим...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com