Рускоска: Отворена истрага за набавка на софтверот на ДИК кој беше хакиран на денот на изборите

НАШ ПРЕДЛОГ

Косово ги отвора границите кон Македонија, Албанија и Србија

Владата на Косово на денешната попладневна седница одлучи „да ги отвори државните граници на Република Косово“ со...

🔴 [ВО ЖИВО] Протест во Тетово

Во Тетово попладнево е организиран масовен протест против поскапувањето на струјата. Во продолжение следете...

Костовски: Сценариото се спремало – тие кои знаеле дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а...

Обвинителството за организиран криминал и корупција, утрово влезе во Државната изборна комисија за да ја одземе документацијата околу ДИК и компјутерската фирма која ја изработи апликацијата за следење на резултатите на изборите.

- Реклама -

Ова го потврди шефицата Вилма Рускоска во изјава за „Сител“.

- Реклама -

„Поднесовме барање до судија на претходна постапка за даде наредба за претрес поради сомневања за јавната набавка. Ќе ја провериме законитоста на јавната набавка“, рече Рускоска за вестите на „Сител“.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

🔴 [ВО ЖИВО] Протест во Тетово

Во Тетово попладнево е организиран масовен протест против поскапувањето на струјата. Во продолжение следете го протестот во живо на...

Костовски: Сценариото се спремало – тие кои знаеле дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а тие кои знаеле од Народната...

Бројот на активни случаи од ковид-19 намален под 3.000 – пристапот на широко тестирање дава резултати

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот на активни случаи е под...

Што по затворањето на Еуростандард банка? Прес на најголемиот акционер Трифун Костовски

Што по затворањето на Еуростандар банка? Во продолжение во живо прес конференција на најголемиот акционер Трифун Костовски: