Родилка и нејзиното бебе починале на гинекологија

НАШ ПРЕДЛОГ

Ахмети на средба со Хоти: Соседските односи меѓу Северна Македонија и Косово се одлични, и такви ќе останат секогаш

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети, денеска во Собранието на Република Северна Македонија оствари средба...

Данска воведува нови мерки за заштита од коронавирусот

Поради зголемениот број на новозаразени од Ковид-19, на сила стапија нови мерки во Данска.

Филипче: Лабораториите работат во три смени – работиме на решение за повеќе термини

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање,...

Родилка и нејзиното бебе починале вечерва на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, пренесува Канал 5.

Врз мајката вчера бил спроведен царски рез и било констатирано дека бебето е мртво. Случајот за Канал 5 го потврдил директорката Викторија Јовановска.

Станувало збор за родилка на која и било 12-та бременост, и до сега имала шест абортуси и шест раѓања.

Родилката вчера била донесена на Гинекологија, и било направено „це-те-ге“, и било соопштено од лекарите да се врати за еден час на уште една проверка. Но родилката, наводно, веќе заминала дома и по два часа родителката прокрвавела и се вратила во Клиниката.

Повеќе детали директорката најавила за утре, јавува Канал5.

Ахмети на средба со Хоти: Соседските односи меѓу Северна Македонија и Косово се одлични, и такви ќе останат секогаш

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети, денеска во Собранието на Република Северна Македонија оствари средба со премиерот на Република Косово,...

Пендаровски-Хоти: Пандемијата не смее да биде пречка за соработката меѓу двете држави

Глобалната пандемија не смее да биде пречка за натамошно унапредување на економските и трговските односи и за интензивирање на меѓусебната соработка и...

Косовскиот премиер Авдулах Хоти во официјална посета на земјава

Владина делегација на Република Косово предводена од премиерот Авдулах Хоти денеска престојува во официјална посета на земјава. Хоти во...

Мицкоски: Барам лидерска средба не затоа што Заев ми е мил, туку затоа што мора да се надмине оваа здравствена катастрофа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот протест против мафијата, за правда и слободи, во своето обраќање пред присутните рече дека е...

СТРАВ од грипот H5N8 Холандија нареди птиците да се чуваат во затворено

Холандската влада нареди живинарски фарми денес ги да чуваат птиците во затворено откако неодамна беа пронајдени мртви шест диви лебеди, од кои...