Рашиди: Премиер Албанец би бил подобар од сите досега

НАШ ПРЕДЛОГ

Казнети 423 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење...

Клиниката за неврологија изготви „Водич за справување со невролошки заболувања во услови на Ковид-19 пандемија“

Универзитетската клиника за неврологија изготви Водич за справување со невролошки заболувања во услови на КОВИД-19, соопшти Министерството...

До утре туристичките агенции може да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“ за работа со ваучери

Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до утре, 10 август, може дополнително...

Носителот од Алијанса за Албанците во петтата изборна единица Сурија Рашиди во изборната дебата на ТВ21 истакна дека премиер Албанец би бил подобар од сите досега.

- Реклама -

„Јас истотака сум Албанец од оваа држава кој би бил среќен и задоволен да видам еден Албанец премиер, бидејќи јас сметам дека Албанците имаат доволни капацитети за да имаат и премиер Албанец, дури верувам дека еден премиер албанец би бил подобар од сите до сега што биле, но кога со еден ваков предлог се излегува во очи на капањата ова за жал е манипулација“, порача Рашиди.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Клиниката за неврологија изготви „Водич за справување со невролошки заболувања во услови на Ковид-19 пандемија“

Универзитетската клиника за неврологија изготви Водич за справување со невролошки заболувања во услови на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство.

До утре туристичките агенции може да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“ за работа со ваучери

Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до утре, 10 август, може дополнително да се регистрираат на платформата...

Запалени автомобили во Ново Лисиче (ВИДЕО)

Запалени се неколку автомобили на паркинг во Ново Лисиче во близина на последната станица на автобусот 5-ка. Засега не...

Пожар во станбена зграда во Чешка, 11 лица загинаа (видео)

Пожар во 13-катна станбена зграда во чешкиот град Бохумин однесе 11 животи, меѓу кои и на три деца. Пет...