Пукање во трговски центар во Белград – едно лице повредено

НАШ ПРЕДЛОГ

Грција воведува ПОЛИЦИСКИ ЧАС во региони кои се жаришта на коронавирус!

Грчкиот премиер Мицотакис денеска објави дека полицискиот час ќе биде воведен од 00,30 до 5,00 часот наутро...

Трамп и Бајден се среќаваат на последната дебата

Претседателот Доналд Трамп влегува во последната претседателска дебата вечерва и има потреба од големо раздвижување што ќе...

Милан со убедлива победа против Селтик на стартот во Лигата на Европа

Милан го започна своето учество во Лигата на Европа со престижна победа, откако како гостин го совлада...

Во нов Белград во трговскиот центар „Ушче“ околу 16 часот се случил инцидент во кој имало пукање со огнено оружје.

Настанот се одвивал во гаражата на овој центар, а според неофицијални информации едно лице е рането на главата.

Станува збор за класично чекање и следење по кое неидентификуван напаѓач го фрлил пиштолот и побегнал во непознат правец.

Силни полициски сили го пребаруваат трговскиот центар, кој веднаш беше блокиран во тој дел на Нов Белград, а полициската акција Вихор е во сила!

Според последните информации, 35-годишниот А.Ш бил ранет во гаражата.

Семејство избркано од Центарот за бездомници – препуштени сами на себе, седумте члена останаа на улица

Стојат пред врата, не знаејќи што ќе се случи со нивната судбина. Ова е семејството Ајетовски од Тетово, чиј дом веќе 8...

Бугарскиот министер за здравје: Лекарите се уморни, истоштени, а дел од нив и заразени

Министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов, денеска предупреди дека најголемиот проблем на здравствениот систем е фактот дека здравствените работници од првата...

Марковски: Ако немате симптоми, не се тестирајте

Професорот Вело Марковски смета дека треба да се тестираат само оние кои имаат симтпоми. Тој ова го изјави...

Бројот на постари луѓе кои добиваат коронавирус во Европа повторно се зголемува

Европа е длабоко во вториот бран на епидемија на коронавирус и почнува да се појавува особено загрижувачки тренд: Повеќе стари лица се...

Османи: Не треба да бидеме дел од предизборниот политички дискурс на соседна Бугарија

Не треба да бидеме дел од предизборниот политички дискурс на соседна Република Бугарија, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи.