Проведено лице од Радовиш поради дрога

НАШ ПРЕДЛОГ

Грција воведува ПОЛИЦИСКИ ЧАС во региони кои се жаришта на коронавирус!

Грчкиот премиер Мицотакис денеска објави дека полицискиот час ќе биде воведен од 00,30 до 5,00 часот наутро...

Трамп и Бајден се среќаваат на последната дебата

Претседателот Доналд Трамп влегува во последната претседателска дебата вечерва и има потреба од големо раздвижување што ќе...

Милан со убедлива победа против Селтик на стартот во Лигата на Европа

Милан го започна своето учество во Лигата на Европа со престижна победа, откако како гостин го совлада...

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле околу 300 грама марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик. 

Марковски: PCR тестовите за коронавирус се голема грешка

Вело Марковски гостува вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21. Тој смета дека овие ПЦР тест кои се бараат за да се оди...

Добил на коцка 20.000 долари и ги дал во хуманитарни цели

Во заеднички интернет-разговор за порталот „Интервју“, Николас Кејџ му се пофали на металецот Мерилин Менсон, оти во една прилика, со 200 негови...

Марковски: Ова што почнува сега, можеби е почеток на вистинска епидемија

Вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 дебатираме со проф.д-р Вело Марковски. Темата е коронавирусот. Марковски смета дека ова...

Триста воени медицински лица од НАТО и ЕУ одат да и помогнат на Чешка во борбата против коронавирусот

Чешката Влада одобри план за 300 здравствени лица од земјите на НАТО и ЕУ да допатуваат во Чешка и да и помогнат...

Марковски: Позитивен тест на коронавирус без симптоми не е болест, може да е инфекција

Позитивен тест на коронавирус без симптоми не е болест. Ова го кажа проф. д-р Вело Марковски во вечерашното гостување во „Клик Плус“...