ВИДЕО: „Тројца пратеници се заклучени во Собранието и врз нив се врши притисок“, вели Бачев

Тројца пратеници кои не сакале да дадат зелено светло за уставните промени, се заклучени во Собранието на Република Македонија и врз нив се врши притисок, рече Јако Бачев од импровизираната бина поставена пред Собранието.

Седницата за уставни промени од 13 часот, презакажана е за 15 часот.

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!