Продолжуваат консултациите за коалициски договор помеѓу СДСМ и Коалицијата “Можеме” и ДУИ

НАШ ПРЕДЛОГ

„Карантините беа престроги, на луѓето им требаа витамини – вирусот не се шири надвор“, смета Пановски

Никола Пановски смета дека карантините не само во Македонија, туку и во Светот биле престроги.

Пановски: 100 души инфицирани треба да кашлаат на едно место за полуживотот на вирусот да трае

Во „Клик Плус“ вечерва се дебатира за коронавирусот. Гости се Никола Пановски, Арбан Зибери и Злате Мехмедовиќ....

Пановски: Дел од мерките на почетокот беа нелогични, пример носењето на ракавици

Проф. д-р Никола Пановски во „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва рече дека и денеска не му се...
-Реклама-

СДСМ преку соопштение денеска информира дека продолжуваат интензивните консултации и работата на ниво на генерални секретари викендот за коалициски договор помеѓу СДСМ и Коалицијата “Можеме” и ДУИ.

„По утврдувањето на коалициски принципи и определби, преговарачките екипи работат на хармонизација на изборните програми на двете партии во предлог програма за работа на евентуалната идна Влада. Истотака, денес започнува процесот на разгледување на поделбата на одговорностите во идната коалиција како и на предлози за соодветни, подготвени, чесни и способни кадри кои ќе можат во целост да ја реализираат програмата во четиригодишен мандат“, велат од СДСМ.

- Реклама -

Тие додаваат дека за какви било дополнителни новости или напредок по однос на преговорите, веднаш ќе ја информираат јавноста, а единствени точни информации се оние добиени од официјалните лица на партиите вклучени во преговорите.

#CLICKPLUS

#CLICKPLUS | 01.10.2020

#CLICKPLUS | 01.10.2020 И по шест месеци од пандемијата што научивме од Ковид-19? Гости: Проф. д-р Никола Пановски, Д-р Арбен Зибери, Д-р Злате Мехмедовиќ

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

МОН: Успешно заврши првиот училишен ден, важно е секое дете да следи настава

Министерството за образование и наука соопшти дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму...

Дескоска: „Дебатава“ за импичмент наликува на она „нишајте го бродот за нешто да се случува“

Поранешната министерка за правда на социјалната мрежа Фејсбук попладнево објави свој став по однос на најавите дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ, размислува за импичмент...

Мухамед Зеќири со обвинувања до Арбр Адеми – екс министерот возврати „Дежурен провокатор кон ДУИ“

„Министерството за образование од минатиот мандат покажало негрижа за почетокот на новата учебна година, а министерот Адеми повеќе се занимавал со кандидатурата...

Зибери: Имав тешки симптоми, вирусот да не се занемарува

Поранешниот директор на Центарот за јавно здравје и сегашен пратеник Арбен Зибери, во „Клик Плус“ на ТВ21, го искажа своето исксутво со...

Заев и Царовска на првиот училиштен ден во „Коменски“

Премиерот Зоран Заев и министерката за образование и наука Мила Царовска по повод почетокот на учебната 2020/2021 година ќе се обратат во...