Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

НАШ ПРЕДЛОГ

Груевски: Замина Амди Бајрам, незаборавен лик во македонската политика, имавме одлична соработка

Никола Груевски, екс премиерот кој е во Будимпешта, и кој комуницира преку „Фејсбук“, стави статус за починатиот...

Борисов излегува од самоизолација

Регионалниот здравствен инспекторат во Софија, соопшти дека е укината задолжителната самоизолација на бугарскиот премиер Бојко Борисов.

„Ел Класико“: Реал Мадрид подобар од Барса на „Камп Ноу“

Шпанскиот шампион Реал Мадрид го освои првото издание на „Ел Класико“ оваа сезона по победата од 3:1...

На 17.10.2020  во  01.30 часот на влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање од Интерпол-Атина , Република Грција.

Во 05.30 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.      

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 42.725.415 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.152.243 пациенти, а оздравеле...

Рекорден број новозаразени во САД, повеќе од 80.000

Рекорден број од повеќе од 80.000 нови случаи на коронавирус се регистрирани во САД во последните 24 часа. Универзитетот...

Франција го помина прагот од милион заразени од Ковид-19, за 24 часа речиси 300 смртни случаи

Во последните 24 часа во Франција починаа 298 лица од Ковид-19, а притоа се откриени нови рекордни 42.032 случаи на заразени, јави...

Почина Амди Бајрам

Поради проблеми со срцето, поранешниот пратеник во Собранието, Амди Бајрам починал во клиниката „Филип Втори“, пренесоа од неговата партија Сојуз на Ромите...

Трамп: Гласав за „типот со име Трамп“ (ВИДЕО)

Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, гласаше на претседателските избори во неговтата земја. „Само што гласав. Голема чест!...