Приведено 38-годишно лице од Кавадарци – при претрес во неговиот дом пронајден хероин

НАШ ПРЕДЛОГ

Хрватска бара помош од пензионираните доктори

Претседателот на лекарската комора на Хрватска Крешимир Луетиќ, изјави дека ситуацијата со Ковид-19 во земјата е сериозна...

Груевски: Замина Амди Бајрам, незаборавен лик во македонската политика, имавме одлична соработка

Никола Груевски, екс премиерот кој е во Будимпешта, и кој комуницира преку „Фејсбук“, стави статус за починатиот...

Борисов излегува од самоизолација

Регионалниот здравствен инспекторат во Софија, соопшти дека е укината задолжителната самоизолација на бугарскиот премиер Бојко Борисов.

На 16.10.2020 во Кавадарци, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Кавадарци го лишиле од слобода П.М.(38) од Кавадарци.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле хероин.  

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик.  

„Ел Класико“: Реал Мадрид подобар од Барса на „Камп Ноу“

Шпанскиот шампион Реал Мадрид го освои првото издание на „Ел Класико“ оваа сезона по победата од 3:1 на гостувањето кај Барселона во...

Трамп: Гласав за „типот со име Трамп“ (ВИДЕО)

Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, гласаше на претседателските избори во неговтата земја. „Само што гласав. Голема чест!...

Рекорд во САД – над 83.700 новозаразени од Ковид-19 за 24 часа

Рекорден број новоинфицирани со Ковид-19 се регистрирани во САД за изминатите 24 часа – повеќе од 83.757 лица, што е за околу...

Хрватска бара помош од пензионираните доктори

Претседателот на лекарската комора на Хрватска Крешимир Луетиќ, изјави дека ситуацијата со Ковид-19 во земјата е сериозна и дека државата ќе тргне...

Заев: Со големо жалење ја примив веста за смртта на Бајрам, ова е голема загуба

Премиерот Зоран Заев, упати сочуство за загубата на Амди Бајрам, кој почина денеска на 64-годишна возраст. „Со големо...