Приведени 46 лица за непочитување на полицискиот час

НАШ ПРЕДЛОГ

„Ќе ги победам и ќе им покажам како се работи во интерес на државата“, рече Мицкоски

Во „КликПлус“ на ТВ21 Христијан Мицкоски истакна дека е убеден во победа на следните парламентарни избори на...

Мицкоски: Не ми укажаа келнерите дека е забрането да бидам во кафаната

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека вработените во угостителскиот објект не го предупредиле дека е забрането...

„Протоколите се менуваат на дневна основа, затоа не ги знам – јас веќе се извинив и ќе сносам одговорност“, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е гостин на „КликПлус“ на ТВ21. Тој објасни зошто не ги знае...
- Реклама -

Во текот на изминатото деноноќие (18/19.05) по однос на забраната за движење  евидентирано е дека на ниво на целата држава 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени  се 46 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки. Исто така по однос на мерката за не носење лична  заштита на лице регистрирани се 28 прекршоци.

За последните 24 часа на територијата на Република Северна Македонија на 96 лица им се издадени решенија за изолација, а 65 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Не ми укажаа келнерите дека е забрането да бидам во кафаната

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека вработените во угостителскиот објект не го предупредиле дека е забрането да биде во објектот.

„Протоколите се менуваат на дневна основа, затоа не ги знам – јас веќе се извинив и ќе сносам одговорност“, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е гостин на „КликПлус“ на ТВ21. Тој објасни зошто не ги знае протоколите, што беше причина вчера...

„Го следат мојот мобилен телефон и така ја дознаваат мојата локација, Чулев веќе го соопшти тоа на прес конференција“, рече Мицкоски

„Не само и физички, го следат и мојот мобилен телефон“, рече Мицкоски околу вчерашните случувања кога беше фатен во угостителски објект во...

Мицкоски: Чета на МВР дојде, како во центарот на градот да имаше терорист

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, со коментар околу припадниците на МВР кои вчера дојдоа во Дебар Маало каде што беше „фатен“ во...