Приведена актерката Силвија Стојановска

НАШ ПРЕДЛОГ

Кина без смртен случај од коронавирус во последните 24 часа

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од...

Дневен хороскоп за вторник (7. април 2020)

ОВЕН Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате...

Данска почнува со олеснување на карантинските мерки

Данска планира да олесни дел од карантинските мерки наметнати поради новиот  коронавирус.

Актерката Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка.

Како што дознава ТВ21 од извори во судот попладнево Стојановска била уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија.

Стојановска последните години е позната по улогите во сериите “Инсајдер” и “Фамилија Марковски”.

Репортерот на ТВ21 е на терен, очекувајте повеќе информации.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Данска почнува со олеснување на карантинските мерки

Данска планира да олесни дел од карантинските мерки наметнати поради новиот  коронавирус.

Кина без смртен случај од коронавирус во последните 24 часа

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од...

Дневен хороскоп за вторник (7. април 2020)

ОВЕН Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате на ова поле, и на...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, му се влошила состојбата

Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега откако неговата состојба дополнително се влошила, соопштува Даунинг стрит. Премиерот бил примен...

Османи: Доколку МЗ побара, спремен сум да работам како лекар во било која болница

Вицепремиерот Бујар Османи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека на инфективната клиника уште 1-2 дена има капацитет за пациенти,...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com