Приведено едно лице поради омаловажување полициски службеници

Вчеравечер ( 5 декември ) околу 22 часот и 30 минути, на улица „Борче Јовновски“ во Гостивар, при вршење редовна позорна служба, двајца полициски службеници биле навредувани и омаловажувани од 37-годишниот А.А. од гостиварската населба Циглана, кој агресивно се однесувал кон нив.

Набрзо, А.А. приведен е и задржан во Полициската станица Гостивар и по целосното расчистувње на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Кој министер ви остави најдобар впечаток во 2018 година?

View Results

Loading ... Loading ...