НАЈНОВА ВЕСТ

101 новозаразени, 4 лица починаа од коронавирус – биланс за последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нов случај со Ковид-19 и тоа во: Скопје-59, Куманово-12, Штип-7,...

Притвор за ограбувачот на „Македонски Пошти“ во Охрид

НАШ ПРЕДЛОГ

Тачи го поздрави изборот на новата косовска Влада

Претседателот на Косово, Хашим Тачи им честита на пратениците во косовското Собрание за изгласувањето на новата Влада,...

Куќата на Хитлер ќе биде пренаменета во полициска станица

Куќата каде што е роден нацистичкиот диктатор Адолф Хитлер, во Браунау, западна Австрија, ќе биде пренаменета во...

Полициски службеници синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

Без почитување на препораките и мерки за заштита од КОВИД-19 синоќа полициски службеници правеле забава во кратовското...

Поради постоење основи на сомнеие за сторено казнено дело  „разбојништво“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.С.(38) од Охрид. Него, одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена по што е префрлен во казнено поправна установа во Скопје. Пријавениот, на 14.05.2020 година во 12 часот и 10 минути, влегол во просторијата на акционерското друштво ,,Македонски Пошти“ лоцирана на улицата „Никола Карев“ во Охрид и,  со употреба на остар предмет и закана, од вработените ги побарала парите од прометот. Околу 12.30. тој е пронајден и приведен а пронајдени се парите и користениот предмет.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Куќата на Хитлер ќе биде пренаменета во полициска станица

Куќата каде што е роден нацистичкиот диктатор Адолф Хитлер, во Браунау, западна Австрија, ќе биде пренаменета во полициска станица. Министерството за внатрешни...

Полициски службеници синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

Без почитување на препораките и мерки за заштита од КОВИД-19 синоќа полициски службеници правеле забава во кратовското село Куклица.

Закани за бомби во трговски центри и училишта во Санкт Петербург

Неколку трговски центри и училишта во рускиот град Санкт Петербург добија закани со бомби, изјави неименуван полициски извор. –...

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

 Овие две недели треба да се искористат за максимален фокус на здравственото прашање, како и за комуникација меѓу политичките партии, за да...