Претседателот на Наполи позитивен на Ковид-19

НАШ ПРЕДЛОГ

Телефонски разговор Заев – Борисов: Бугарија останува доследна во поддршката на европската иднина на С.Македонија

Бугарија останува доследна во поддршката на европската иднина на Северна Македонија, истакнал бугарскиот премиер Бојко Борисов во...

Повеќе од 100.000 демонстранти на улица против Лукашенко

Повеќе од 100.000 луѓе денеска излегоа на улиците на Белорусија обновувајќи ги протестите против оспорениот претседател Александар...

Трамп ќе бара Бајден да се тестира на дрога пред нивниот прв дуел

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска соопшти дека силно ќе се залага неговиот противкандидат на претседателските избори во...
-Реклама-

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, е позитивен на Ковид-19, потврдија од неговиот клуб.

„Наполи објавува дека претседателот Аурелио Де Лаурентис е позитивен на Ковид-19 по тестирањето спроведено вчера“, се наведува во соопштението.