Престрелка во Калининград – убиени маж и бремена жена

НАШ ПРЕДЛОГ

Состојба со Ковид-19 во светот до 20 часот

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 768.303 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати...

„Живееме без паника, бидејќи немаме телевизор“ – Изолацијата за семејството Лозана не е ништо ново

Семејството Лозана од Скопје нема телевизор во нивниот дом. Ирена вели дека никогаш не гледа вести, можеби...

Филипче: Се зголемува бројот на тестираните на дневна основа, бројката на дијагностицираните останува приближно иста

 Добро е што бројката на дијагностицирани пациенти останува иста без разлика на тоа што од почетокот досега...

 Вкупно три лица загинаа во пукање што се случи во Калининград, Русија, соопштија локалните власти, наведувајќи дека причина за нападот најверојатно е приватна расправија.

Според руските медиуми, напаѓачот со огнено оружје убил маж и бремена жена и го ранил нивниот 13-годишен син, кој бил хоспитализиран.

Напаѓачот потоа се обидел да се самоубие, по што во болница им подлегнал на повредите.

Локалните власти соопштија дека пукањето се случило на централниот градски пазар и оти вооружениот со месеци бил во судир со семејството кое го застрелал со ловечка пушка.

#21РЕПОРТЕР

Забележувате сериозно прекршување на мерките на Владата? Собири на луѓе или пак се наоѓате во некоја од ризичните земји со коронавирус? Споделете ја со нас приказната со видео или фотографии на е-маил: [email protected] или Facebook

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Починал битолчанец кој бил во самоизолација

Битолчанец за кој нема точни информации од каде се вратил во Македонија, попладнево починал во својот стан...

Седумгодишно девојче ја победи болеста и си замина од Детската Клиника

Седумгодишната Румеса ја победи болеста и денеска целосно здрава си замина од Детската Клиника. Оваа убава вест Детската клиника...

Информација за онлајн часови и веб платформа за едукација во домашни услови

На веб страната на училиштето, учениците и родителите имаат можност да се едуцираат од дома. На платформата има...

Докторот од Битола го повторил тестот за коронавирус – сега е негативен

Докторот од приватната здравствена установа од Битола кој пред два дена беше регистриран за прв случај на коронавирус во Битола заедно со...

Семејството и заразениот доктор од Битола сега се нагативни на коронавирус

Сите членови на семејството на заразениот доктор од Битола со коронавирус се негативни на вирусот. Резултатите од тестовите ги добиле попладнево.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com