Потпретседателот на Собранието упати честитка по повод Рамазан Бајрам

НАШ ПРЕДЛОГ

Филипче: Ова е Клиничкиот центар вечерва, со нов лик, да го чуваме уреден

Министерот за здравство Венко Филипче на својот „Фејсбук“ објави фотографии од изгледот на Клиничкиот центар.

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: НАСА испраќа астронаути до меѓународната вселенска станица

НАСА и Спејсикс ги испраќаат астронаутите Роберт Бехенкен и Даглас Харли до Меѓународната вселенска станица.

Потпретседателот на Собранието, Зеќир Рамчиловиќ упати честитки по повод Рамазан Бајрам.

„Почитувани граѓани, ценети верници од исламската вероисповест. Обично бајрамската честитка ја упатувам по завршувањето на Бајрам намаз, но овој пат поради целата ситуација предизвикана со пандемијата на корона вирусот сакам да ви се обратам денес кога го постиме последниот ден на овој Рамазан со надеж и желба дека достоинствено сме ја исполниле својата обврска и сме ги искористиле благодетите кои ни се дадени во овој свет месец и покрај тоа што рамазанот беше проследен со бројни мерки и рестрикции поради глобалната пандемија на корона вирусот“, истакна Рамчиловиќ.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова означува нова ера на патувањата...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: НАСА испраќа астронаути до меѓународната вселенска станица

НАСА и Спејсикс ги испраќаат астронаутите Роберт Бехенкен и Даглас Харли до Меѓународната вселенска станица. Настанот може да...

Тежок живот во уште потешки услови, домаќинот болен и не може да му помогне на семејството

Доволно е само еднаш да ја погледнеш куќата за да ја разбереш маката на ова семејство. 7-членото семејство Метовски...

Нови 14 дена вонредна состојба – ако лидерите не се договорат за изборен датум, ќе интервенира државата

Почнувајќи од утре, Северна Македонија во наредните 14 дена ќе биде во вонредна состојба. Претседателот Стево Пендаровски го усвои предлогот на Владата...