После првиот, веднаш и втор посилен земјотрес во Албанија кој се почувствува и во Македонија

НАШ ПРЕДЛОГ

Во Германија со Ковид-19 заразени речиси 100 илјади луѓе

Во Германија, во изминатите 24 часа, регистрирани се уште 3.834 нови случаи на заразени со новиот коронавирус,...

Кина без смртен случај од коронавирус во последните 24 часа

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од...

Данска почнува со олеснување на карантинските мерки

Данска планира да олесни дел од карантинските мерки наметнати поради новиот  коронавирус.

После првиот земјотрес од 4,5 степени според Рихтеровата скала со епицентар во источна Албанија, непосредно на границата со Македонија, се случи нов земјотрес со епицентар на само неколку километри од првиот. Вториот беше посилен, односно со 4,6 степени според Рихтеровата скала.

И овој беше почувствуван во Македонија, особено во северните и западните делови, а беше регистриран и од сеизмолошките мерни станици во Охрид, па дури и во Валандово.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Во Германија со Ковид-19 заразени речиси 100 илјади луѓе

Во Германија, во изминатите 24 часа, регистрирани се уште 3.834 нови случаи на заразени со новиот коронавирус,...

Шпански бизнисмен осомничен за кражба на два милиона заштитни маски

Шпански бизнисмен е осомничен за кражба на здравствен и санитетски материјал. Тој, наводно, го продавал истиот на...

Би-Би-Си: Борис Џонсон добил кислород, но не е на респиратор

Нема промени во здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, изјавија двајца извори, блиски до шефот на...

Данска почнува со олеснување на карантинските мерки

Данска планира да олесни дел од карантинските мерки наметнати поради новиот  коронавирус. – Јаслите...

Кина без смртен случај од коронавирус во последните 24 часа

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com