Полицајка од Гњилане убила четири членови на семејството, па се самоубила

НАШ ПРЕДЛОГ

Канадскиот премиер избегна директно да го критикува Трамп

Канадскиот премиер Џастин Трудо денеска избегна директно да го критикува американскиот претседател Доналд Трамп за неговата реакција...

ФК „Ренова“ во 14-дневна изолација – заразен спортскиот директор, кој вели: „Внимателно со вирусот, не е игра“

Враќањето на фудбалските мечеви на Првата лига се под знак прашалник, откако тестовите на неколку членови на...

76 нови случаи на Ковид-19 и еден починат – позитивен тестот и на градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу

76 нови случаи на Ковид-19, е билансот од коронавирусот во изминативе 24 часа. Само во Скопје 52....

На улица во близината на центарот на Гњилане, денеска околу 13 часот имало пукотници. Ова го потврдија од полицијата во Косово.

„Косова прес“ пренесува дека полицискa службеничка во Гњилане убила четворица членови на семејството, а потоа се самоубила. Некои медиуми пишуваат дека полицајката си ги убила нејзините родител и двајцата браќа, а потоа си пресудила себе си.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ФК „Ренова“ во 14-дневна изолација – заразен спортскиот директор, кој вели: „Внимателно со вирусот, не е игра“

Враќањето на фудбалските мечеви на Првата лига се под знак прашалник, откако тестовите на неколку членови на двата тетовски тима Ренова и...

76 нови случаи на Ковид-19 и еден починат – позитивен тестот и на градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу

76 нови случаи на Ковид-19, е билансот од коронавирусот во изминативе 24 часа. Само во Скопје 52. Меѓу новозаразените е и првиот...

ТВ21 во Студеничани, 13 активни случаи – Садики: Мораме да се мобилизираме, пред да стане полошо

Во Студеничани е мирно. По улиците се движат мал број на граѓани. Повеќето носеа маски. Изгледа зголемувањето на бројот на заразени во...

Пресуда за „Рекет“ на 18 јуни – Јанева: „Не сум виновна, се срамам што сум дел од обвинението“

Не сум виновна ниту пак сум го сторила делото, се срамам што сум дел од обвинението кое се покажа дека е клевета,...