Пливачката Ева најде начин да тренира, спортистите на различни начини се обидуваат да останат во форма

НАШ ПРЕДЛОГ

Костовски: Сценариото се спремало – тие кои знаеле дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а...

Бројот на активни случаи од ковид-19 намален под 3.000 – пристапот на широко тестирање дава резултати

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот...

Што по затворањето на Еуростандард банка? Прес на најголемиот акционер Трифун Костовски

Што по затворањето на Еуростандар банка? Во продолжение во живо прес конференција на најголемиот...

Поради пандемијата многу спортисти смислиле различни форми за да тренираат на домашни услови. И пливачката, Ева Барамчева, не престана да вежба, таа постојано тренира во овој мал базен со цел да остане во форма.

- Реклама -

Иако последните пет дена базените се отворени, нејзиниот тренер Александар Маленко вели дека овој мал базен ќе остане како план Б, со оглед на тоа дека состојбата со пандемијата не се подобрува.

- Реклама -

Тренерот Маленко вели додаде дека на овој начин тренирале во текот на карантинот и дека со оглед на тоа дека состојбата не оди кон подобро, изгледа повторно ќе треба да почнат да тренираат во базенот дома. Тренерот на Ева вели дека таа се подготвува и за Олимписките игри за пливање, за да ја претстави Македонија.

- Реклама -

Владата вчера донесе протоколи за работа на базените. Пред влез во базенот секој посетител треба да се истушира и помине преку иперхлорирана дезбариера за миење на нозете.

Ограничен е и бројот на посетители, максимум на 100 метри квадратни може да има 15 посетители, односно еден пливач на 7 метри квадратни.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Бројот на активни случаи од ковид-19 намален под 3.000 – пристапот на широко тестирање дава резултати

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот на активни случаи е под...

Што по затворањето на Еуростандард банка? Прес на најголемиот акционер Трифун Костовски

Што по затворањето на Еуростандар банка? Во продолжение во живо прес конференција на најголемиот акционер Трифун Костовски:

Пендаровски -Бежоска: Побрзо да се обесштетат депонентите од „Еуростандард банка“

Сите надлежни институции да вложат максимални напори за обесштетување на депонентите, рече претседателот Стево Пендаровски на денешната средба со гувернерката на Народната...

Во јули и август санкционирани 1529 мотоциклисти

Секторот за сообраќајни работи во Одделот за униформирана полиција при Бирото за јавна безбедност, во координација со организационите единици за контрола и...