Овде може да го следите доделувањето на престижната награда „Оскар“

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево....

Филипче: Најостро го осудувам нападот на колегата лекар – институциите целосно да го истражат случајот

Министерот за здравство, Венко Филипче на социјалната мрежа „Фејсбук“ се јави по нападот попладнево на лекар на...

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

Попладево бил нападнат лекар од Клиниката за токсикологија. Тој се здобил со повреда на окото и неколку...
-Реклама-

Во продолжение можете да го следите доделувањето на најпрестижната награда која еден филм може да ја добие – златната статуетка „Оскар“.

ТВ21 цела вечер ќе известува за случувањата на црвениот килим.

- Реклама -

Дел од Кавадарци без вода до 15 часот поради дефект

Поради дефект на водоводна линија, без вода за пиење до 15 часот се жителите на булевар „Вељко Влаховиќ” и дел од булевар...

Дислокација на обложувалниците: Алтернатива и БЕСА со поддршка, СДСМ без коментар

Проблемот со дислокација на обложувалниците се уште не е решен. Иако беа дадени многу ветувања, објектите се уште се во близина на...

Прекрасен гол на Горан Пандев во победата на Џенова (ВИДЕО)

Горан Пандев во 9. минута постигна гол во првиот натпревар од Серија „А“ во новата сезона. Тој во...

Несогласување во коалицијата СДСМ-ДУИ? ДУИ одлучна, субвенции на вработувања по етнички клуч ќе има

ДУИ не се откажува од најавената мерка дека ќе се субвенционираат вработувања во приватниот сектор по етнички клуч, бидејќи, како што велат...

Конечно вистина: Шумахер е буден и дише, дури и оди со мала помош

Светот сега конечно знае што точно се случува со најдобриот возач на Форула 1, Шумахер кој во 2013 година доживеа тешка несреќа...