Официјално: За една година е одложен приемот на Коби во „Куќата на славните“

НАШ ПРЕДЛОГ

ФОТО: Јанкуловска со лисици на рацете донесена за рочиштето “Таргет-тврдина”

Екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска со лисици на рацете донесена во Кривичниот суд каде денеска...

Словенија забрани работа на продавниците во недела и за празници

Продавниците во Словенија во недела и за време на празници ќе бидат затворени, одлучија пратениците во Парламентот....

Ново „шоу“ на Португалецот: Играч на Тотенхем отиде во тоалет сред натпревар, Мурињо го вадеше (ВИДЕО)

Ново шоу од Жозе Мурињо. За време на вчерашниот натпревар од „Карабао Купот“ помеѓу Тотенхем и Челзи,...
-Реклама-

Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да влезе во „Куќата на славните“ во НБА, е презакажана за 2021 година. Ова е официјално потврдено на веб-страницата на лигата.

Церемонијата првично беше предвидена за 29-31 август во Спрингфилд.

- Реклама -

Брајант во јануари оваа година почина во хеликоптерска несреќа заедно со неговата 13-годишна ќерка и седум други патници.

Кошаркарот играше за Лос Анџелес Лејкерс 20 години и важи за еден од најдобрите играчи во историјата на НБА.

- Реклама -

На 4 април беше објавено дека Брајант ќе биде вклучен во „Куќата на славните“ постхумно и една година пред предвиденото. Според правилата, кошаркарите ја добиваат оваа чест не порано од пет години по завршувањето на кариерата. Играчот ги заврши настапите во 2016 година.

Филипче на средба со трите медицински сестри кои поднесоа барање за отказ од Инфективна клиника

Министерот за здравство Венко Филипче, утрово имаше средба со трите медицински сестри, кои вчера најавија дека ќе си заминат од Инфективната клиника....

Ново „шоу“ на Португалецот: Играч на Тотенхем отиде во тоалет сред натпревар, Мурињо го вадеше (ВИДЕО)

Ново шоу од Жозе Мурињо. За време на вчерашниот натпревар од „Карабао Купот“ помеѓу Тотенхем и Челзи, во еден момент замина во...

Дневен хороскоп за среда (30. септември 2020)

ОВЕН Работа: Неповолен ден за комуникација и кратки патувања. Во двете области можно е пролонгирање на плановите.

Шумахер ја напуштил Швајцарија по шест години лечење, а познат хирург кажа лоша прогноза

Седумкратниот првак во Формула 1, Михаел Шумахер наводно ја напуштил Швајцарија, и се преселил на Мајорка, пишуваат шпанските и италијанските медиуми.

Силен земјотрес го погоди Тајван

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала денеска го потресе источниот брег на Тајван. Потресот ги разниша...