Официјално: СП во Катар 2022 година во ноември и декември

НАШ ПРЕДЛОГ

🔴 [ВО ЖИВО] Протест во Тетово

Во Тетово попладнево е организиран масовен протест против поскапувањето на струјата. Во продолжение следете...

Костовски: Сценариото се спремало – тие кои знаеле дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а...

Бројот на активни случаи од ковид-19 намален под 3.000 – пристапот на широко тестирање дава резултати

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот...

Светското првенство во 2022 година во Катар, ќе биде „уникат“ со оглед дека ќе се игра во невообичаен период, односно во ноември и декември. Ова го обелодени ФИФА денеска, откако официјално потврди дека првенството ќе се одржи на крајот од годината.

- Реклама -

Причината за ова се високите температури во таа земја која ја доби организацијата. За овој термин долго време се шпекулираше, па дури се споменуваше и поместување на Мундијалот на друга локација.

- Реклама -

Но, дефинитивно е јасно дека сега Светскиот шампионат ќе биде игран во Катар и тоа за прв пат во историјата на крајот од годината.

- Реклама -

СП 2022 година ќе биде организирано од 21 ноември до 18 декември.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Костовски: Сценариото се спремало – тие кои знаеле дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а тие кои знаеле од Народната...

Бројот на активни случаи од ковид-19 намален под 3.000 – пристапот на широко тестирање дава резултати

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот на активни случаи е под...

Што по затворањето на Еуростандард банка? Прес на најголемиот акционер Трифун Костовски

Што по затворањето на Еуростандар банка? Во продолжение во живо прес конференција на најголемиот акционер Трифун Костовски:

Пендаровски -Бежоска: Побрзо да се обесштетат депонентите од „Еуростандард банка“

Сите надлежни институции да вложат максимални напори за обесштетување на депонентите, рече претседателот Стево Пендаровски на денешната средба со гувернерката на Народната...