ИЗБОРИ

Од фирма за превоз на работници пријавил закани преку „Фејсбук“ дека во возилата имало бомби и ќе бидат активирани

НАШ ПРЕДЛОГ

Училиштето во Речица, од државниот буџет – Арифи: Училиштето ќе биде готово до март 2021 година

Основното училиште во Мала Речица според градоначалничката на Тетово, Теута Арифи не е само политички маркетинг  туку...

Училиште предмет за партиски препукувања – кога учениците од Визбегово ќе добијат свое училиште?

Се уште не почна изградбата на училиштето во Визбегово. Веќе неколку години наназад се...

Ветувања за застапеност во приватниот сектор – Висар Адеми: Најнепромислени изјави што сум ги слушнал досега

Поголема, фер и соодветна застапеност на Албанците, освен во јавниот сектор, партиите ветуваат и во приватниот сектор....
- Промо -

На 28.06.2020 околу 16.20 часот во СВР Битола, В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч. дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби и дека истите ќе бидат активирани. Од полициски службеници биле извршени проверки, при што не биле пронајдени експлозивни направи. Во СВР Битола бил приведен З.Ѓ.(43) од с.Болно, ресенско, поради постоење основано сомнение дека е лицето кое ги упатувало споменатите закани. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Училиште предмет за партиски препукувања – кога учениците од Визбегово ќе добијат свое училиште?

Се уште не почна изградбата на училиштето во Визбегово. Веќе неколку години наназад се даваат ветувања но стотици ученици...

Ветувања за застапеност во приватниот сектор – Висар Адеми: Најнепромислени изјави што сум ги слушнал досега

Поголема, фер и соодветна застапеност на Албанците, освен во јавниот сектор, партиите ветуваат и во приватниот сектор. Некои партии ова го ветуваат...

Грција: Авион принудно слетал на аеродромот „Македонија“

Голема мобилизација на Противпожарната бригада е забележана денеска на аеродромот „Македонија“ во Солун, бидејќи авион бил принуден на итно слетување.

Ахмети: Гоце Делчев со кече на глава држел говор пред Албанците и ги обединувал Македонците заедно да работат за оваа држава

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на вечерашниот митинг рече дека Гоце Делчев соработувал со Албански и Македонски патриоти, јавува репортерот на ТВ21...