Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

НАШ ПРЕДЛОГ

Ахмети на средба со Хоти: Соседските односи меѓу Северна Македонија и Косово се одлични, и такви ќе останат секогаш

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети, денеска во Собранието на Република Северна Македонија оствари средба...

Данска воведува нови мерки за заштита од коронавирусот

Поради зголемениот број на новозаразени од Ковид-19, на сила стапија нови мерки во Данска.

Филипче: Лабораториите работат во три смени – работиме на решение за повеќе термини

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање,...

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен.

За овој случај известиле двајца полициски службеници. Направени се два теста за да се потврди присуството на отвровната супстанца. ФБИ и тајната служба го истражуваат случајот.

Целата пошта која приситгнува во Белата Куќа најпрво се прегледува надвор од објектот, пред да се однесе во претседателската резиденција.

Рицин е високо токсично соединение од семето рицинус кое се користи на терористички завери. Може да се користи во облик на прашок, капсули, дим и киселина.

Ако се конзумира, предизвикува мачнина, повраќање, внатрешно крварење на цревата, предизвикува откажување на црниот дроб, бубрезите и настапува смрт поради пореметување на циркулацијата.

Љубчо Георгиевски со чудно тврдење: „Длабока држава“ ги нарушува односите меѓу Македонија и Бугарија

„Длабоката држава” во Македонија ги нарушува нормалните односи меѓу Бугарија и нашата земја. Од бугарската страна никој не сака промена на Уставот...

Уште тројца наставници и 13 ученици во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција,...

Во кичевско пронајдена бомба од Втора Светска војна

Завчера во 18 часот било пријавено дека во село Длапкин Дол, кичевско, при изведување земјоделски работи, била пронајдена една неексплодирана бомба од...

Македонија и САД потпишаа Меморандум за 5Г технологијата

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на Соединетите...

Пендаровски-Хоти: Пандемијата не смее да биде пречка за соработката меѓу двете држави

Глобалната пандемија не смее да биде пречка за натамошно унапредување на економските и трговските односи и за интензивирање на меѓусебната соработка и...