ИЗБОРИ

Њукасл и Вулверхемптон се заинтересирани за Игуаин

НАШ ПРЕДЛОГ

ЕК го одобри лекот ремдесивир во ЕУ за тешките случаи на Ковид-19

Европската комисија соопшти денеска дека го одобрила користењето на лекот ремдесивир во третманот на тешки случаи на...

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со...

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен...
- Промо -

Премиерлигашите Њукасл и Вулвс се заинтересирани да се засилат со напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин, пренесе „Дејли експрес“.

- Реклама -

Според изворот, двата англиски клуба сакаат да се обидат да се стекнат со 32-годишнот Аргентинец, кој најверојатно ќе го напушти Јувентус ова лето.

Од претходно, интерес за Игуаин пројавија аргентински Ривер Плата и клубови од американската МЛС лига.

- Реклама -

Во сезоната 2019/20, Игуаин одигра 34 натпревари за Јувентус, постигна осум гола и направи осум асистенции.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува цената на фудбалерота на 25,5 милиони евра.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со Косово и Србија.

Загинал при извршување на работи во каменолом

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при...

Уапсена гевгеличанка – наместо во самоизолација, била на базен

На ден 02.07.2020 во 14:30 часот, на базен во Гевгелија, лишена е од слобода А.Г.(31) од Гевгелија, која не се придржувала на...

Во Белград прогласена вонредна ситуација

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила...