Нова видео снимка од катастрофата во Бејрут – граѓаните гледале чад, а потоа следувала јака експлозија

НАШ ПРЕДЛОГ

Родилка и нејзиното бебе починале на гинекологија

Родилка и нејзиното бебе починале вечерва на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“,...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен.

Голем шумски пожар на планината Стогово на непристапен терен

Голем шумски пожар повеќе од пет часа беснее на планината Стогово во Општина Центар Жупа, пренесува Сител....
-Реклама-

Нова снимка која го покажува страшниот момент на експлозијата во Бејрут се појави на интернет.

На кратката снимка која е објавена од РТ се гледа како жителите на Бејрут гледаат во голем облак од чад, а потоа се слуша многу по силна и по гласна експлозија.

- Реклама -

Здравствените служби соопштија дека се уште трае потрагата за десетина исчезнати, а спасувачките тимови ги пребаруваат рушевините во надеж дека ќе пробајдат преживеани.

Бројот на загинати во експлозијата во центарот на Бејрут порасна на 158, а повредени се повеќе од 6.000 лица.

- Реклама -

Според наводите, засега 21 лица се водат како исчезнати.